Published On: 21 Maj, 2016

Earthquake.com: Dridhje të Tokës kishte edhe në Gjilan dhe Pejë

Disa lëkundje të njëpasnjëshme të Tokës u ndjenë pas orës 18:00 në disa vende të Ballkanit. Sipas faqes earthquake.com dy lëkundje të Tokës janë regjistruar edhe në Kosovë.

Dy tërmete të vogla kanë janë regjistruar në Kosovë në orët e pasdites.

Sipas faqes  earthquake.com në ditën e sotme lëkundje toke janë dëgjuar në rajonin e Gjilanit dhe Pejës në vendin tonë.

Tërmetet janë qenë të lehta dhe nuk është regjistruar shkalla e tyre. Për lëvizje të tokës në rrjetet sociale kanë shkruar edhe shumë qytetarë.

Ndërkohë lëkundje toke janë dëgjuar edhe në Shqipëri dhe Maqedoni.

Nuk raportohen dëme as njerëzore, as materiale.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...