Published On: 21 Prill, 2016

E zbuloi vetë Donika, ja pse u nda opozita!

Deputetja Donika Kadaj- Bujupi ka folur edhe për themelimin e opozitës së bashkuar. Ajo ka thënë se ka shpresuar se blloku opozitar ka kauzë, dhe nuk është ideja që të ndërrohen vetëm fytyrat dhe emrat në qeverisje.
Ajo këto komente i ka bërë në emisionin “Click” në RTV 21, raporton Gazeta Blic.
“Nëse do të vazhdonte opozita e bashkuar, ku do të përfshihej edhe shoqëria civile, pa dyshim do të dilnim si partia e parë. Në të gjitha sondazhet dilnim të parët, ende pa qenë zgjedhjet gati”, tha jo.
Edhe me VAN-in ishte krijuar shpresa për ndryshim, por që me prishjen e bllokut opozitar, u shua edhe kjo shpresë.
“Nëse bëni thirrje për protesta kundër regjimit, dhe pas 2 minutash të thuash se nuk ke vija të kuqe me asnjë parti, kjo nuk është në rregull”, ka thënë ajo, raporton Gazeta Blic.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...