Published On: 27 Maj, 2017

E turpshme: Xhamia e Çarshisë në Prishtinë rikthehet në shtëpi publike (VIDEO)

Sot edhe zyrtarisht jemi futur në muajin e shenjtë të ramazanit.

Vite me parë në këtë muaj të shenjtë Xhamia e Çarshisë e cila gjendet në qënder të Prishtinës ishte destinacioni i praktikueseve të besimit islam, shkruan Gazeta Blic.

Por sot gjërat kanë ndryshuar, Xhamia e Çarshisë në Prishtinë, e cila dikur ishte më e frekuentura nga besimtarët sot ajo frekuentohet vetëm nga njërzit e rrugëve të cilët e kanë shëndrruar këtë Xhami në shtëpi publike.

Komuna e Prishtinës e po ashtu edhe Bashkësia Islame e Kosovës vazhdojnë të mos punojnë për restaurimin e këtij objekti të kultit.

Për më shumë detaje shikojeni emisonin 038 këtu

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...