Published On: 18 Prill, 2016

E tradhtuar Vetëvendosje kërkon nga AAK e Nisma ta ndalin flirtimin me opozitën

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje Frashër Krasniqi ka bërë thirrje që të ndalen flirtimet me pozitën nga ana e partive në opozitë.

Krasniqi gjatë një konference për media po ashtu ftoi dy partitë tjera AAK-në dhe Nismën që të bashkohen në protestë kundër Qeverisë.

 Ai tha se paqartësitë dhe dallimet duhet të qartësohen nga partia e Ramush Haradinajt dhe Fatmir Limajt.

Sa i përket protestës së paralajmëruar për 14 maj nga AAK dhe e përkrahur nga Nisma, Krasniqi tha se çdo protestë është e mirëpritur por siç tha ai “në këtë rast që të jetë sa më e mirë të ketë alternativë shoqërore dhe të sqarohet populli se ne nuk shkojmë bashke me pushtetin dhe ta kundërshtojmë atë”.

Krasniqi komentoi edhe një shkrim të Avni Arifit, kryetar i degës së AAK-së në Prishtinë, të cilin e quajti spekulim.

Zëdhënësi i Vetëvendosjes këto deklarata i ka bërë në pyetjet e gazetarëve në konferencë në të cilën anëtari i Lëvizjes Sami Kurteshi rikujtoi se janë bërë katër muaj që nga dorëzimi i rreth 80 lëndëve në Porkurorinë Themelore të Prishtinës për ndërhyrjen e Policisë në protestën e 28 Nëntorit të vitit që shkoi dhe se sipas tij ende nuk është bërë asgjë në këtë drejtim./Kp

 

 

 

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...