Published On: 25 Nëntor, 2016

E tmerrshme: NATO ia kthen sovranitetin ajror Serbisë, qiellin e Kosovës?

Përfaqësuesit e Serbisë do të takohen me një delegacioni të NATO-s në selinë e NATO-s me 14 dhjetor ku do të bisedohet për rikthimin nën Serbi të hapësirës ajrore mbi Kosovën – të cilën momentalisht e kontrollon KFOR-i, njofton Klan Kosova.

“Në lidhje me kontrollimin e hapësirës ajrore, në Bruksel do të diskutojnë edhe Aleksander Vuçiç e Jens Stoltenberg”, shkruan Novosti.

 “Kërkesat tona janë të gatshëm dhe qëndrimi është shumë i qartë. Ne do të bëjmë gjithçka për të mbrojtur hapësirën tonë”, ka thënë për gazetën serbe, Radojica Rovcanin, drejtor i Kontrollit të Fluturimit të Serbisë dhe Malit të Zi, i cili do të jetë në delegacionin në Bruksel.

Qiellin mbi Kosovë, që nga viti 1999, e kontrollon KFOR-i.

Lexoni edhe: 

http://www.shqiptari.eu/parlamenti-i-kosoves-mblidhet-urgjentisht-per-xhavit-halitin/

http://www.shqiptari.eu/e-tmerrshme-nato-ia-kthen-sovranitetin-ajror-serbise-qiellin-e-kosoves/

A 5
Loading...
 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Dema says:

  E nderuara redaksi e shqiptarit.eu. Deri se fundi kisha besim shume te fuqishem ne ju, por koheve te fundit edhe ju keni nise me u mare lakmi disa matrapazeve pronare te disa web faqeve te lajmeve. E dime se Kosova i ka punet shum keq sepse UDBashet jane ne poste dhe nuk presim te mira prej tyre. Po pse po shkruani se NATO ja kthen Serbise hapsiren ajrore te kosoves. Kjo eshte shkurt dhe thjeshte nje rrene e juaja sepse deri me 14 dhjetor jan rrumbullak edhe tre jave NISJANI EDHE JU E TURPEROHUNI

  Përgjigjiuni
  Pelqej(18) Nuk Pelqej(0)
  • Deda says:

   Te mendosh ti rkhesh “sovranitetin” e fluturimeve mbi Kosoven,-do te thote te krijoshe permisa te sigurta te nji lufe shqiptaro-serbe.Nato nuk duhet ta pranoje kete gafe dhe te marri persiper shkatrrimin e njerzimit me nje lufte te re.

   Përgjigjiuni
   Pelqej(7) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...