Published On: 11 Prill, 2016

E tmerrshme: Hoxha – Hero i Jugosllavisë dhe Rankoviçi i Shqipërisë!


Çezar Ndreu

Dy Kasapët e Racës Shqiptare
Enver Hoxha
Dhe
Aleksander Rankoviç
Njëri shqiptar e tjetri jugosllav!
Të dy kanë tituj heronjësh
Hoxha në Serbi dhe Rankoviçi në Shqipëri
Shteti shqiptar akoma e ka Aleksander Rankoviçin të dekoruar si hero për shqiptarët
Kur shteti shqiptaro-serb ka për t’ia heq Dekoratën Katilit Aleksandër Rankoviç?
Me medalje Ylli Partizan janë tre Gjeneralët Jugosllavë
Eduart Kardel
Aleksandër Rankoviç
Vukmanoviç Tempo
Në Shtetin shqiptar figurojnë 22 kriminelë komunist jugosllavë të dekoruar nga Kuvendi i Republikës Popullore Socialiste të Shqipërisë!
U bën 25 vjet periudhë post komuniste?
Apo akoma fijet nga Beogradi janë të forta!
Dhe ju naivët, kujtoni se ka për të bërë hajër Raca shqiptare në një shtet të shitur!
SHQIPTARI.EU

LEXONI edhe: 

http://www.shqiptari.eu/milaim-zeka-per-hater-te-selimit-sheshelin-me-pas-mujte-diqysh-me-marre-e-me-pru-ne-abri/

http://www.shqiptari.eu/diktatori-enver-hoxha-hero-kombetar-i-serbise/

http://www.shqiptari.eu/ja-kush-e-vizitoi-enver-hoxhen-tek-varri-31-vite-pas-vdekjes-fotot/

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. gezim maloku thotë:

  Rankovici ishte me shqiptare se Enveri, se nuk vrau me shume shqiptare se Ku filosllavi I Gjirokastres. Te kishte qene Enveri, ne vend te Rankovicit do ti likujdonte fizikisht te gjithe kosovaret, qe nuk e donin Shkjaun.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(3)
 2. Xhafer Leci thotë:

  Enver Hoxha, Koçe Xoxe, Mehmet Shehu, Haxhi Lleshi dhe komunistë të tjerë e dinin se po ndodhte masakra e Tivarit, por nuk ndërmorrën asgjë ngase 4800 shqiptarët e Kosovës që në Tivar po dërgohëshin për pushkatim përmes Shqipërisë i konsideronin që te gjithë NDSH-istë dhe ballistë, dhe për këtë edhe lejuan që të vritën.
  Ndërsa Xhavit Nimani, nga rrjeshti i këtij kalvari shqiptar që udhëtonin drejt vdekjes nxorri të gjithë gjakovarët të cilët shpëtuan pa u pushkatuar. Kjo do të thotë se komunistët kishin mundësi t’i shpëtonin nga masakra e Tivarit, por nuk u lodhën fare për këtë. Edhe Fadil Hoxha, Ali Shukriu e të tjerë, pa dyshim se kanë qenë të informuar, por e heshtën ngjarjen dhe tragjedinë më të madhe në historinë tonë kombëtare të atyre viteve.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(8) Nuk Pelqej(3)
  • Hysni Bytyçi thotë:

   Grupi të mobilizuarve që është nisur nga Prizreni dhe ka përjetue golgotën e Tivarit ishte i përbër prej 2.382 vetave. Po të ishin masakruar tw gjithw prap nuk arrinë numri në 4.800. Në atë grupë kan qenë 18 bashkvendas të mi, cilën dy javë para se me u nis, kishindalë në malë – kaçak, nuk donin të shkonin ushtar. Pwr fat asnjwri prej kwtyre nuk wshtw vearw. Masakri i Tivarin kurrsesi nuk arsytohot, është krim antinjerëzor, por nuk kemi nevoj me manipule me viktima, ishin 4.800, 4.300, 7.500, 8.000 dhe manipulime tjera që shpesh “dijetarët” të klasës së juaj shkruajn nëpër gazeta.

   Përgjigjiuni
   Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...