Published On: 22 Gusht, 2016

E tmerrshme: Fëmija i dirigjuar nga ISIS-i kapet para shpërthimit të bombës (Video)

  • Organizata terroriste, ISIS është duke shfrytëzuar fëmijët për shpërthime të ndryshme të bombave.

Mirëpo, gjatë ditës së djeshme, një fëmijë, i cili në trupin e tij kishte të vendosur bombë, është zënë nga autoritet e sigurisë në Irak, pak minuta para se të ndodhte shpërthimi.

Djali, i cili kishte të veshur një fanellë të Barcelonës, respektivisht të Lionel Messit, në një video të publikuar në internet shihet teksa shpërthen në lot pasi ai u arrestua nga policia, në qytetin e Kirkukut, në veri të Bagdadit, transmeton Indeksonline.

Arrestimi i tij erdhi më pak se 24 orë pasi një fëmijë tjetër vrau me bombëtë paktën 51 persona dhe 100 të tjerë mbetën të plagosur.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...