Published On: 6 Mars, 2016

E rrallë! Në Gjirokastër, viçi lind me dy kokë (Foto)

Një ngjarje e pazakonte ka ndodhur në Bulo të Gjirokastrës ku, një lopë ka lindur një viç me dy kokë. Për shkak të deformimeve të shumta dhe përmasave të mëdha, lopa e kishte të pamundur ta bënte viçin normalisht si një lindje natyrale.

Nga sforcimet e shumta dhe dhimbjet ajo ngordhi, ndërsa pasi e therën të pranishmit u befasuan nga ajo çfarë panë në barkun e saj. Një viç me dy kokë ishte diçka që nuk kishte ngjarë më parë në Bulo dhe askush nuk di të japë shpjegim për këtë, edhe pse mendja të shkon te kequshqyerja e lopës me produkte gjenetikisht të modifikuara (OMGJ).

Por nga ana tjetër, raste të mutacioneve gjenetike janë të njohura kudo. Këtë rast fatkeqësia i ra familjes Kamo.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...