Published On: 3 Tetor, 2016

E refuzon Shqipërinë për të luajtur për Greqinë

Eksodi i lojtarëve shqiptarë të ekipeve përfaqësuese të moshave vazhdon, e këtë herë nuk është më Kosova, por Greqia ajo që na rrëmben një tjetër kuqezi

Mario Vrusaj është emri i ri i kërkuar së fundmi nga skuadra U21, por 18-vjeçari i të rinjve të Olympiacosit ka vendosur të luajë me përfaqësuesen greke, shkruan Top Channel.

Në këtë mënyrë, Vrusaj me orgjinë nga Berati vendosi të refuzojë ofertën e përfaqësueses sonë U21, që ishte bërë së fundmi, edhe pse nuk kishte ende moshën për këtë ekip.

Boshllëqet e krijuara nga kalimi i lojtarëve te kombëtarja A dhe tek ajo e Kosovës kishin detyruar trajnerin Jupi të shihte tek ekipet zinxhirë të moshave nën 21-vjeçare dhe lojtarëve që nuk ishin grumbulluar më parë. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...