Published On: 20 Maj, 2016

E Premtja e Zezë e një jave sterr shqiptare!

Pak shqiptarë e kujtojnë sot që vetëm një javë më parë, Shukri Xhelili ishte fytyra e vërtetë e tentativës për të kërkuar një vend punë në shtet. Nëse nuk ke para, të kërkohet seks, e kur nuk ofron dot seks nxirr paratë. Nëse nuk i ke të dyja ti je dembel dhe nuk e meriton këtë qeverisje.

Të hënën e kësaj jave, shqiptarët u përballën me në tjetër skandal, akoma edhe më të madh, akoma edhe më të rrezikshëm e akoma më të ndyrë. Sipas një postimi të ish kryeministrit Berisha (publikuar të dielën), mbi 300 persona, President, Kryeprokuror, deputet, kryebashkiak, gazetar e artistë ishin përgjuar nga një aparaturë në përdorim të Policisë së Shtetit. Po atë ditë Lulzim Basha piu një kafe me Pandeli Majkon, por ky moment tashmë nuk i kujtohet më as atyre të dyve.

Të nesmërmen në një nga ngjarjet më të rëndësishme politike, në një seancë dëgjimorë 5 orëshe, shefi i SHISH, kryeprokurori, drejtori i Policisë së Shtetit dhe Ministri i Brendshëm relatuan mbi dijeninë ne tyrë për këtë “Watergate” shqiptar, me një përfundim të pakundërshtueshëm. Apartaura e përgjimit ekzistonte dhe Prokuroria e Përgjithshme ka nisur një hetim për të zbardhur më tej se kush dhe pse është përgjuar. E marta tregoi që vetëm kur PD dhe LSI kanë njëfarë konsensusi, atëhere ky shtet arrin të tregojë se funksionon si i tillë.

Po të mos kish qenë për kërkesën e Flamur Nokës për seancë dëgjimore, dhe për mbështjetjen “tinzare” të Luan Ramës aty për aty, vështirë se shqiptarët do të kishin marrë vesh më shumë seç morën atë ditë. Ajo që ndodhi më pas, është ajo që ndodh gjithmonë. E enjtja ishte një ditë akoma më e trishtë. Ben Blushi i socialistëve u ngrit në Kuvend dhe rrëfeu se Elvis Rroshi alias Ervin Rroshi, i kishtë dërguar një sms paralajmëruese, kërcënuese, sharëse e denigruese, ashtu siç një rilindas tipik di të bëjë.

“Cohu o frikacak”- iu drejtua Blushi Ramës që e kishte pas shpatullave, në një tentativë të dështuar për ti shkëputur qoftë edhe një fjalë Edit, shokut të Visit të Kavajës për këtë skandal. Po aq e pamundur qe që Gramoz Ruçi, kryetari i grupi kuvendor të PS-së të dilte e të kërkonte shpjegime të mëtejshme nga kryeministri sesi, një “çerr Kavaje” i veshur me pushtet politik kishte guximin të shkruante me fjalë të shqipeje që nuk e njeh, një sms të tillë kundër deputetit-shkrimtar.

Sot për turpin e të gjithë socialistëve, dhe për paturpësinë e vetë Ruçit, Gramozi e cilësoi incidentin thjeshtë si një “larje hesapesh verbale” mes individësh të të njëjtit lloj.

E ndërsa të gjithë menduan se me këtë turp, e Premtja e Zezë e një jave sterr shqiptare kishte mbaruar, KQZ publikoi fashikujt e turpit që vetëm kriminelët e veshur me pushtet dhe vetë pushtetarët kriminelë të përzgjedhur me kokrra nga Edi Rama, dolën para shqiptarëve ashtu siç janë, e zeza mbi të bardhë. Visi i Kavajës, Turi i Krujës, Tiku i Poliçanit, Mandi i Laçit, Beni i Lezhës apo edhe Marku i Pukës (po të ishin ende në Parlament) e pranuan me dorën e tyre, se kanë shpërndarë, drogë, kanë trafikuar vajza, kanë vrarë e kanë prerë, e pavarësisht kësaj ata ishin aty për të qeverisur nën siglën e Rilindjes.

Në fund të ditës, kapakun tenxheres ia vuri ai që ka gatuar gjellën në të. Pas të gjithë këtyre gjëmave, po këtë pasdite, Edi Rama duke fërkuar barkun ashtu si dikur krekosej në tavolina “keni për ta pa ju, 3 burra do njohë bota, Putini-Rama dhe Obama”, mori celularin e tij, dhe me paturpësinë e “shejtanit-budalla” dhe i kërkoi PD-së të thoshte se ku ishin kriminelët e tij në Parlament!…/SYRI/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...