Published On: 9 Prill, 2016
Bota |

E pranon në Polici: Abrini është “njeriu me kapele” – i arratisuri më i kërkuar në Evropë (Video)

Prokurorët belgë njoftojnë se është ngritur aktakuza kundër të dyshuarit kryesor për sulmet në Paris, Mohamed Abrini, raporton BBC.

Abrin është i dyshuari kryesor për sulmet terroriste të nëntorit në Paris, ndërsa u arrestua në Belgjikë, transmeton Telegrafi.

Hetuesve Abrini u ka pranuar se ai është gjithashtu “njeriu me kapele” – bombarduesi i tretë i cili ishte kërkuar në lidhje me sulmet në Bruksel e që u arratis nga vendi i ngjarjes. Pra, pranoi se fjala është për të.

Gjatë sulmeve terroriste në aeroportin dhe metron e Brukselit, janë vrarë 32 persona.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...