Published On: 29 Korrik, 2016

E pranon edhe Majko: Ka një afrim të LSI me PD (VIDEO)

Deputeti socialist Pandeli Majko u shtohet zërave që pranojnë se koalicioni qeverisës mes PS -së dhe LSI -së nuk po funksionon normalisht. Në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, ai tha se diskutimet për Reformën në Drejtësi nxorën në pah problemet e koalicionit, çka sipas tij, kanë çuar në një afrim të LSI -së me PD -në.

Majko sugjeron që dy partitë të ulen për të vendosur mbi të ardhmen e koalicionit, para se të nisin diskutimet për Reformën Zgjedhore.

Pak ditë më parë, edhe deputeti Fatmir Xhafa tha se koalicioni me LSI -në nuk funksionon normalisht, pas debateve që ai pati me kreun e Kuvendit Ilir Meta në Konferencën e Kryetarëve, por edhe replikat në distancë me funksionarë të tjerë të LSI-së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...