Published On: 5 Mars, 2016

E plagosin punonjësin e Ministrisë së Brendshme

  • Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën “Irfan Tomini”, Tiranë. Burime nga policia bëjnë me dije se ngjarja është regjistruar në orën 21:30, ku i plagosur ka mbetur shtetasi Viljon Sakollari, 37 vjeç, punonjës tek Ministria e Brendshme, me detyre shofer parku.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka bërë transportimin e të plagosurit për në QSUT. Në vendin e ngjarjes shkoi grupi hetimor, për kapjen e autorëve dhe zbardhjen e rrethanave të plagosjes. Më par ai ka qenë punonjës policie.

Paraprakisht mendohet se bëhet fjalë për një atentat të paramenduar. Sakollari ka qenë duke u futur në banesë, në momentet që persona të paidentifikuar kanë qëlluar me armë në drejtim të tij. 37-vjeçari ka marrë 4 plumba në trup dhe gjendja shëndetësore paraqitet e rënduar.

Deri më tani policia ka ngritur dy pista, atentat për shkak të detyrës apo konflikte personale. Grupi hetimor pritet të marrë në pyetje familjarët e Sakollarit, të cilët mund të ndihmojnë në zbardhjen e shkaqeve  të plagosjes me armë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...