Published On: 30 Gusht, 2016

E piva kafenë, bëra edhe shurrën… kryeministri akoma Live

Ka nisur prej nje ore konferenca live që po zhvillon Kryeministi Rama në rrjetet sociale por që transmetohet live edhe në TV informative. Edhe pse qindra vetë i kishin bërë pyetje Ramës në Facebook dhe Twitter dhe prisnin përgjigje, ai po flet për arritjet e qeverisë, duke bërë një përmbledhje të punëve të mira, që sipas tij, ka bërë këto 3 vite.

E tmerrshme se si një kryeminister që duhet të punojë për ta nxjerrë vendin nga kriza ekonomike dhe sociale dhe për ta shpetuar nga kthetrat e krimit dhe drogës qëndron për orë të tëra live duke i treguar shqiptarëve se është mjeshtër në propagandë dhe mashtrime.

E tmerrshme edhe se si mediat televizive dhe online mbajnë për orë të tëra mashtrimin Live të kryeministrit duke bllokuar cdo ngjarje tjetër që ndodh në këtë vend.

Ndërkaq komentuesit që e ndjekin live në rrjetet sociale i kërkojnë Kryeministrit të lërë “fasadat” dhe tu përgjigjet pyetjeve konkrete.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...