Published On: 25 Prill, 2017

E pëson keq vajza nga Tirana, blen veshje online, por shokohet kur merr porosinë

Ju pelqejne faqet ne internet qe reklamojne veshje dhe aksesore te ndryshem? A e keni menduar ndonjehere me dyshim para se te porosisni, apo nuk ju ka qelluar te jeni mashtruar?

Nje 29-vjeçare nga Tirana ka pasur fatin e keq pasi eshte mashtruar nga nje person, i cili shiste rroba permes internetit.

Sipas burimeve, Policia ka referuar materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin R.L, vjeç 28, banues në Tiranë.

Ky shtetas meson Qiriu.net, dyshohet se nëpërmjet një faqe interneti, ka mashtruar duke i shitur disa rroba, jo sipas porosisë, shtetases R.D, vjeç 29, banuese në Tiranë.

Ai akuzohet per vepren penale parashikuar nga Neni 143/1 i Kodit Penal./qiriu.net

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...