Published On: 17 Tetor, 2016

E pësoi doktori që i përdhunonte dhe filmonte pacientet

Një gjykatë gjermane e ka dënuar sot një doktor për sulm seksual dhe filmim të fshehtë të gati dhjetëra pacienteve në një spital në qytetin bavarian, Bamberg.

Gjykatësit në gjykatën rajonale Bamberg, e dënuan doktorin 51-vjeçarin me shtatë vjet e nëntë muaj burg, transmeton Express.

Por prokurorët kishin kërkuar 15 vjet burg për doktorin Heinz W., emri i plotë i të cilit nuk është bërë publik në bazë të ligjit gjerman për privatësi.

Ai i kishte bërë 100 fotografi dhe pesë video të viktimave.

Heinz W., i ka mohuar akuzat dhe ka pohuar se vetëm i ka testuar metodat e reja të trajtimit në pacientet e veta./Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...