Published On: 17 Shkurt, 2016

E pamundur, Rusia e transmeton live protestën e opozitës

  • Televizioni rus me ndikim në botë “Russia Today” ka filluar transmetimin e drejtpërdrejt të protestës së opozitës në Kosovë.

RT është duke transmetuar në disa gjuhë të botës. Derisa në versionin gjermanisht, RT shkruan se “Tetë vjet nga pavarësia e Kosovës: Demonstrata të mëdha të opozitës për rrëzimin e Qeverisë”, transmeton Republika.info.

Sipas RT-së, më 09 janar opozita kosovare ka mbledhur mbi 50 mijë qytetarë të protestën e tyre kundër Qeverisë. Çuditërisht, edhe në protestën e shkuar është vërejtur një interesim shumë i madh i medieve ruse dhe serbe në protestat e opozitës.

Rusia që nga shpallja e pavarësisë së Kosovës ka bllokuar qindra shtete që të marrin vendimin e njohjes, derisa është munduar që të prish imazhin e shtetit të Kosovës në botë. / Republika.info/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...