Published On: 13 Korrik, 2016

E pabesueshme : Vetem dje Shqipëria u godit nga 9 tërmete të vegjël

Nëntë tërmete kanë goditur Shqipërinë gjatë ditës së djeshme. Sipas të dhënave nga Instituti i i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit zona më e goditur ka qenë Tirana (6). Tërmetet kanë qenë të lehtë, me magnitudë nga 2-3.3 ballë.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 29 km në lindje të Tiranës, në Bizë. Tërmetet kanë qenë me thellësi nga 4 km deri në 7 km. Lëkundjet janë ndjerë nga ora 21:01 deri në orën 22:05, i fundit.

Ndërkohë në orën 22:04 lëkundje tërmeti janë ndierë edhe në Bulqizë, ndërsa më herët rreth, orës 5:23 të pasdite një tërmet me magnitudë 2.6 ballë ka goditur Rrëshenin. Lëkundje me magnitudë 2.3 ballë janë regjistruar edhe në Fierzë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...