Published On: 3 Maj, 2016

E pabesueshme! Tomislav Karadzic uron Fadil Vokrrin

Presidenti i Federatës së Futbollit të Serbisë (FSS), Tomislav Karadzic ka uruar Kosovën pas anëtarësimit në UEFA.

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, (FFK), Fadil Vokrri ka bërë të ditur se homologu i tij nga Federata e Futbollit të Serbisë (FSS), Tomislav Karadzic e ka uruar Kosovën pas anëtarësimit në UEFA.

Edhe pse fuqishëm e kundërshtoi pranimin e saj para Kongresit të UEFA-së, pas vendimit final, ai e uroi Vokrrin dhe Kosovën, përcjell “Lajmi.net”.

Kosova mori 28 vota pro, aq sa iu nevojitën për t’u anëtarësuar në Federatën Evropiane të Futbollit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...