Published On: 15 Janar, 2016

E pabesueshme, serbi e quan trajnerin shqiptar ‘babai i dytë’

  • Futbollisti serb Aleksandar Mitroviq e ka vlerësuar lart punën që bën Besnik Hasi te skuadra e Anderlechtit

Ai thotë se trajnerin gjakovar Besnik Hasin e kishte si baba të dytë sa ishte në Anderlecht.

“I falënderoj të gjithë e sidomos Besnik Hasin, i cili ishte si një baba i dytë për mua. Falë punës së tij, kryesisë dhe bashkëlojtarëve unë arrita të transferohem në një prej ligave më të forta në botë”.

“Shpresoj që Anderlechti të fitojë titullin e kampionit”, ka thënë Mitroviq.

Sulmuesi Mitroviq gjatë verës së vitit 2015, nga Anderlechti u transferua te skuadra Newcaslte United që garon në elitën e futbollit të Anglisë. Mitroviq nën udhëheqjen e Besnik Hasit ka fituar titullin e kampionit dhe Superkupën e Belgjikës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...