Published On: 24 Shkurt, 2016

E PABESUESHME: Ronaldo bënë historinë në rrjetet sociale

  • Cristiano Ronaldo ka thyer çdo rekord të mundshëm të rrjeteve sociale duke u bërë atleti i parë që arrin 200 milionë ndjekës, duke përfshirë rrjetet sociale si Facebook, Twitter dhe Instagram. 

Ronaldo ka 109.7m ndjekës në Facebook, 49.6m në Instagram dhe 40.7m në Twitter, duke kaluar yjet e NBA si Michael Jordan, Kobe Bryant, LeBron James, Kevin Durant dhe Steph Curry që së bashku kanë 187 milionë ndjekës. Pas tij vije Lionel Messi që ka 122 milionë ndjekës, pa një llogari zyrtare të Twitter. Logjikisht i bie se në tre profilet e yllit portugez së bashku mesatarisht i shtohen 135 mijë fansa në ditë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...