Published On: 16 Shkurt, 2016

E pabesueshme! Rikthim sensacional i rezultatit, nga 1:6 në 8:6 (Video)

 

  • Një ndeshje para-sezonale në Australi prodhoi një nga kthimet e rezultatit më të bukura teksa Gold Coast City mblodhi forcat për të përmbysur një disavantazh prej pesë golash duke mundur ekipin e Holland Park Hawks në kohën shtesë.

Ndeshja po zhvillohej për vendin e tretë të “BLK Silver Boot”, ekipi nga Queensland arriti të kthente një rezultat të pamundur, që deri në minutën e 63-të ishte 6:1, transmeton telesport.al.

Diçka tepër e rrallë sepse në kohët e sotme çdo ekip tjetër do të ishte dorëzuar. Por jo ekipi i Gold Coast City.

Teksa ndeshje mund të quhej e mbaruar sulmuesi Lyndon Dykes futet në fushë si zëvendësues dhe arrin të shënojë një tregolësh i cili ndihmoi ekipin e tij të shkonte me dhunë në kohën shtesë.

Më pas ai shënoi edhe një gol teksa skuadra e tij e përfundoi ndeshjen me rezultatin 8:6.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...