Published On: 16 Gusht, 2016

E pabesueshme/ Parulla të diktaturës shkruhen në Vlorë

Parulla mbi disa godina të vjetruara në Kudhës të Vlorës janë rishkruar sërish. Bëhet fjalë për sloganet komuniste të kohës së diktaturës.

Pak muaj më parë një grup demokratësh të Vlorës të drejtuar nga kryetrai i tyre Moisi Meminaj i fshinë ato ndërkohë që tashmë janë restauruar sërish.Meminaj shkruan: “Ne Kudhes aty ku Enver Hoxha “rilindi” perseri.

Nuk me kishte shkuar ne mendje se do te meresha perseri me parullat e kohes se komunizmit te fshira ne Kudhes nga aktiviste te PD dega Vlore, pse jo argument shume i fort per te cuar degen ne riorganizim.

U paska dhembur shume fshirja e parullave.

Per kujtese, parullat u fshine me dt 10 Prill 2016 me shpresen se nuk do te rishkruheshin me, por me keqardhje verej se nostalgjia ndaj Enver Hoxhes dhe kohes se tij paska qene me e thelle ne mendjet e semura te disave andej dhe kendej politikes.
13909151_1423505114331485_8627199379054305066_o

13962898_1423505290998134_4010932360035796512_o

14054008_1423505320998131_2196703729757209671_n-550x309

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Prenka thotë:

    Fillim i mbarë! Vdekje fashizmit! Liri popullit!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...