Published On: 17 Janar, 2016

E njëjta histori edhe me Spallettin (Video)

  • Roma nuk ka arritur më shumë se një barazim kundër Hellas Veronës me rezultat 1-1.

Aventura e Luciano Spallettit filloi ashtu siç e kishte lënë Rudi Garcia.

Goli i epërsisë për Romën erdhi nga Radja Nainggolan në minutën e 41-të pas një pasimi të bukur nga De Rossi dhe me këtë rezultat skuadrat shkuan në pushim.

Por, me këtë nuk u pajtuan mysafirët të cilit në minutën e 61-të fal golit të Giampaolo Pazzinit nga pika e bardhë barazuan rezultatin dhe arritën të mbanin portën e paprekur deri në fund.

Edhe ndeshja e parë në mes këtyre dy ekipeve kishte përfunduar me rezultat të njëjtë.

Pas këtij barazimi Roma mban vendin e pestë me 35 pikë, ndërsa Verona të fundit me nëntë pikë. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...