Published On: 21 Prill, 2016

Ushtarët rusë duke nderuar Flamurin e Kosovës, pas fitores se Majlindës (Foto – Video)

Fitorja e Majlinda Kelmendit në Kazan të Rusisë, ka bërë që ky kundërshtar i Pavarësisë së Kosovës të nderojë himnin dhe flamurin e shtetit më të ri të Evropës

Derisa është ngritur në piedestal, Kelmendi dhe publiku në arenën ku po mbahet kampionati evropian kanë dëgjuar intonimin e himnit të Republikës së Kosovës.

Majlinda Kelmendi fitoi titullin e kampiones në Kampionatin Evropian në xhudo që u mbajt në Rusi

Xhudistja e njohur kosovare ka mposhtur francezen Priscilla Gneto me ippon në finalen në kategorinë deri 52 kilogramë për të fituar titullin e dytë në Evropë në karrierë. /Express/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Muhamedi thotë:

    Urime
    Qofsh faqenardhe Majlinda.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...