Published On: 3 Nëntor, 2016

E konfirmuar: Lirohet Hilmi Kelmendi

Autoritetet serbe kanë liruar nga burgu kosovarin, Hilmi Kelmendi.

Ai është arrestuar gjatë javës së kaluar në Serbi.

Lajmin për lirimin e Kelmendit e ka konfirmuar për klankosova.tv, Bashmir Xhemaj, zëdhës i Ministrisë së Punëve të Jashtme.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...