Published On: 12 Mars, 2016

E kall Mustafën Xhavit Haliti, i tregon kush është shefi! (Video)

Nënkryetari i PDK-së Xhavit Halit kritikoi Kryeministrin Isa Mustafa në Debatin Jeta në Kosovë.

Kritikat e Halitit ndaj personit me të cilin partia e tij po e ndan qeverinë lidheshin me fjalimin që Isa Mustafa mbajti në seancën e Kuvendit ditën e djeshme.

 

“Unë kisha një vërejtje për Kryeministrin që tha se qeveria nuk mund të merret me çështjet të cilat kanë të bëjnë me problemet që kanë ndodhë,” tha Haliti në Emisionin “Jeta në Kosovë” që u transmetua të enjten.

Haliti tha se qeveria ka kompetencë për t’u marrë me zhvilimet në vend.

“Unë mendoj që qeveria është kompetente shumë e madhe, edhe obligim e ka, sepse Ministria e Punëve të Brendshme është në qeveri dhe Ministria e Drejtësisë dhe ato kanë kompetenca dhe ato kanë obligim edhe të policisë, edhe të drejtësisë, edhe të prokurorisë, prandaj mendoj se para se t’i ngris çështjet në Kuvend do të duhej t’i ngris këto çështje në qeveri,” tha Haliti.

Në seancën e djeshme në Kuvendin e Kosovës  Kryeministri Isa Mustafa dënoi sulmin ndaj shtëpisë së tij, që ndodhi më  26 shkurt, ditën kur u zgjodh Hashim Thaçi President, ndërsa opozita protestoi.

“Unë jam Kryeministër i vendit, nuk jam shenjë që kujt t’i teket të gjuajë në mu dhe mendoj që këtë s’duhet ta lejojnë organet e drejtësisë, që të më sulmohet shtëpia. S’kam dashur që të deklarohem publikisht, por në qoftë se një shtëpi e Kryeministrit sulmohet me koktej molotovi, atëherë këtu diçka nuk është në rregull,” tha Mustafa.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mal Uka thotë:

  Si qytetar jemi te lodhun nga degjenirimi qe ndodhe ne
  kosoven e shterrbavet Ku eshte policija ? Ku jan organet
  qe heshtin apo jan vete aktor te kesai mrapshtije
  Si ban qe te hudhet mollotov ne ndertesen e kuvendit dhe
  policija te knaqet me deklarata Gjujten me gure E thyen xhamin Iken me veture te bardhe !!!! A ruhet ajo ndertese
  A Ka polici gjate nates ne detyre ? Si ban qe krimineli
  ta kryej vepren dhe askush mos te kete pergjegjesi !!!?
  Si ban nje deputet llaskuc , qpifunc , rrugaq , majmun qe
  ne kuvend ta gjuaj kishe me uji kryeministrin te cilin
  pjesa e madhe e qytetarve nuk e dojne Por veprimi vandal
  nuk eshte i lejushem Pse kallen veturat ? Ketu dihet te shkarkohen ministri i puneve te mrenshme bashk me stafin
  per pa pergjegjesi Ket duhet ta bej vete Mustasfa Ku i kini
  budi bandat qe u rujne ? E cka me ba neve si qytetar qe nuk
  na ruan askush Thehen shpijat dhe hajnat nuk nxinen , nuk ndeshkohen Ai Madani i shqipnise plagosi edhe police dhe
  i nrron konaqet si Mus daija ne teqe Pa asnje te lige ne
  thunra te kamve Cfar shteti eshte coftina Cfar Zoti u marrofte me delingjihane e poshtersi Poliflliqni!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...