Published On: 4 Mars, 2016

E jashtëzakonshme, Kosova do të pranohet në UEFA

  • Pritjes po i vije fundi, dhe Kosova do të pranohet edhe zyrtarisht në UEFA brenda këtij viti.

    Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka caktuar 3 majin për mbledhjen e radhës.

Kjo datë do të futet në histori të futbollit kosovar, pasi po atë ditë pritet pranimi me të drejta të plota i Federatës së Futbollit të Kosovës, transmeton Telegrafi.

Ka qenë e përditshmja angleze ‘Daily Mail’, që ka konfirmuar se këtë ditë pritet pranimi i Kosovës në UEFA.

Në rast pranimit në UEFA, Përfaqësuesja e Kosovës do të ketë të drejtë të marrë pjesë në kualifikimet për Kampionatin Botëror ‘Rusi 2018’.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...