Published On: 2 Shtator, 2016

E hëna kritike e liberalizimit të vizave (Video)

Komiteti për të drejtat civile, drejtësi dhe çështje të brendshme, të hënën rreth orës 17:30, sipas kohës lokale, do ta votojë raportin e raportueses së Parlamentit Evropian për liberalizim të vizave me Kosovën, Tanja Fajon.

Fajon ditë më parë ka deklaruar se për Parlamentin Evropian dhe institucionet e tjera evropiane, ratifikimi i marrëveshjes për demarkacionin është një prej argumenteve kryesore që të vazhdohet me liberalizim të vizave.

Mirëpo, menjëherë pasi kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tërhoqi nga rendi i ditës projektligjin për ratifikimin e kësaj marrëveshje, ka shkruar në Twitter se të gjithë duhet të jemi të njëzëshëm për të ecur përpara me liberalizim të vizave, duke i bërë thirrje Kosovës që të përmbush kushtet që qytetarët e saj të lëvizin lirshëm në vendet evropiane. /Gazeta Tribuna/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...