Published On: 26 Shtator, 2016

E godet fort shikistin, Haxhi Avdyli, klani i Veselit e kanë uzurpuar Kosovën

Koalicioni PDK- LDK, duket se nuk është duke funksionuar aq mirë, saqë proklamohet nga drejtuesit e dy partive.

Pas deklaratës së kreut të PDK-së, Kadri Veseli se dikush po tenton që edhe në Kosovë t’i kthej pamjet e Sirisë, duke komentuar largimet e banorëve nga banesat e uzurpuara në “Dardani”, ka reaguar njëri prej kryetarëve të degëve të LDK-së, raporton Gazeta Blic.

Është kreu i LDK-së, në Prizren, Haxhi Avdyli, ai i cili ka thënë se edhe klani i Veselit, janë ata që e kanë uzurpuar Kosovën.

Reagimi i plotë i Avdylit:

“Kosova do duhet ti aprovoj sa më shpejt ligjet e Xhunglës , ku më të fortit do uzurpojnë, përvetësojnë dhe do mbrohen me ligjin e Xhunglës së Kadri Veselit. ”
Për 17 vite njerzit e Klanit Pronto kanë uzurpuar cka do që iu ka ardh në dorë, që nga asetet ekonomike, arsimore, juridike etj, pastaj pozitat , e punësimet , shkurt është uzurpuar Kosova.
Prandaj ska se si të mos mbrohet mendësia e uzurpatorëve sepse ky ishte dhe është thelbi mendësisë politike sado që tentohet të fasadizohet të Pronto poltikës.

Haxhi

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...