Published On: 2 Gusht, 2017

E fundit, drejtorët e spitaleve dorëzojnë dorëheqjen

Që pasi kryeministri Edi Rama, kërkoi dorëheqjen e drejtorëve të spitaleve në Shqipëri, duket se ditën e sotme ka filluar zbatimi i kësaj kërkesë. Mësohet se të paktën 60% e drejtorëve kanë dorëzuar sot dorëheqjen pranë zv/ministres Mira Rakacolli.

Arsyeja e këtyre dorëheqjeve vjen si pasojë e gjendjes skandaloze në të cilën ndodhen spitalet. Rama ka kërkuar që drejtorët e rinj të përzgjidhen me anë të një konkursi dhe gjithashtu nuk i mohën të drejtën as drejtuesve të vjetër që të rikandidojnë sërish.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...