Published On: 14 Tetor, 2016

E frikshme/ I mituri loz me hashash në Fushë-Krujë, prindërit publikojnë pamjet

Këto pamje që qarkullojnë në rrjetet sociale janë vertet të frikshme. Një fëmijë që nuk është më shumë se 3-4 vjeç shihet teksa pret hashash me gërshërë, në një kuzhinë ku duket se është plot me bimë narkotike. Nga ana tjetër është shokuese biseda e familjarëve me fëmijën.

Në videon e publikuar nga ‘Jeta osh qef”, vogëlushi që sapo ka mësuar të flasë, ja di mirë emrin bimës që po pastron, pasi kur gjyshja e pyet se çfarë ka në dorë, ai përgjigjet: ‘Haçash dhe drogë’.

Varfëria në zonat e Fushë Krujës, dhe pagesa joshëse që ofrojnë trafikantët e kanabisit, duket se ka shtyrë këta banorë të punojnë në kanabis, dhe jo vetëm, t’ua paraqesin fëmijëve si diçka normale….edhe pse në shtetin shqiptar është shkelje ligjore.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...