Published On: 30 Janar, 2016

E dini kush është snajperisti misterioz që po tmerron ISIS-in!?

Një snajper ka mbjellë frikë, përveçse plumba, në zemrat e liderëve të ISIS në Libi, pasi ka eliminuar tre prej tyre brenda dhjetë ditëve.

Xhihadistët i kanë vënë nofkën “gjahtari” dhe tani ai është kthyer në legjendë.

Shënjestra e parë e “gjahtarit” ishte Hamad Abdel Hady, sudanez, që u eleminua me një goditje të vetme më 13 janar.

Ai ishte gjyqtar i lartë i Sheriatit, njeri i pamëshirshëm.

U vra teksa dilte nga një spital.

Shënjestra e dytë ishte Abu Mohammed Dernavi.

U ekzekutua në banesën e tij me një plumb të vetëm.

Shënjestra e fundit ishte Abduallah Hamad Al Ansari, i ekzekutuar me një plumb të vetëm teksa dilte nga një xhami më 23 janar.

Momentalisht për “gjahtarin” nuk dihet asgjë, as prejardhja as identiteti i tij.

Aftësitë e tij tejet profesionale bëjnë të mendosh se është një ushtarak i stërvitur mirë.

U përfol se ishte Tim Kennedy, një nga anëtarët e trupave speciale amerikane Green Berets, por ai u përgjigj se ishte në Teksas duke pirë birrë.

Megjithatë ekspertë ushtarakë mendojnë se snajperi duhet të jetë stërvitur nga amerikanët, të cilët e mbajnë sekret identitetin e tij.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...