Published On: 17 Korrik, 2016

E diel, por Ilir Meta ka thirrur një konferencë të posaçme

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta pritet që të dalë sot në një konferencës nga Kryesia e Kuvendit.

Konferenca, e cila është lajmëruar për në orën 12:00 pritet që të ketë fokusin në Reformën në Drejtësi, për të cilën palët janë larg konsensusit. Konferenca e kreut të Kuvendit vjen pas apelit të ambasadorit amerikan dhe asaj të BE që Reforma duhet të miratohet këtë sesion parlamentar dhe letrës së Bashës drejtuar kreut të qeverisë për një tjetër takim mes tyre.

Ndërkohë që vetë kreu i Kuvendit dhe njëherësh i LSI-së ka shprehur gatishmërinë për të inkurajuar palët drejt një reforme gjithëpërfshirëse. Do të jetë vetë kreu i institucionit ligjvënës, Ilir Meta , i cili mesa duket do të përforcojë qëndrimin e LSI-së në lidhje me kreyreformën e qeverisë së koalicionit të majtë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...