Published On: 7 Janar, 2016

E bujshme nga Anglia, Ronaldo do të largohet nga Reali

Ka ardhur një lajm i bujshëm në merkato (nuk është i pari dhe nuk do të jetë as i fundit) për sa i takon të ardhmes së Cristiano Ronaldos. Sipas “Telegraph”, portugezi do të largohet nga Real Madrid në fund të këtij sezoni për t’u transferuar në Francë ose Angli. Shkaku për një vendim të tillë duket se ka lidhje me marrëdhëniet jo të mira mes lojtarit dhe klubit madrilen. Kështu, pas zërave për një ribashkim të Messit me Guardiolën te City, vijnë edhe ato për lamtumirën e mundshme të Ronaldos nga Reali.

Nuk është një sekret që prej dy vitesh PSG po kërkon ta bindë portugezin, i cili i ka ushqyer akoma më shumë këto zëra me mesazhet e tij publike me trajnerin e francezëve Laurent Blanc. Dhe gjithashtu nuk është një sekret se United ka nevojë për një rithemelim mbi baza të forta dhe duhet t’i kundërpërgjigjet lëvizjeve  të City në merkato. Për momentin asgjë nuk do të ndryshojë, por mbas disa muajsh të gjithë ne mund të jemi dëshmitarë të transferimit (ose transferimeve) më të bujshëm në historinë e merkatos.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...