Published On: 17 Prill, 2016

E bija e komandantit: O Ali Ahmeti, ti s’je asgjë pos udbash!

 • Vajza e komandantit nga Kumanova i reagon Musa Xhaferit

Shqiptarët nuk janë pak dhe ne jemi kudo të të tregojmëë ty që do e kryejm obligimin tonë që ti bashkojmë tokat tona. Kombi ynë nuk është krijuar nga ju tradhtarët, por nga dëshmorët dhe luftëtarët. Ju s’jeni asgjë pos udbash. Gjyshi yt turkofil ishte ai që e arrestoi Hasan Prishtinën. Babai im gjendet në kazamatet e juaja por duhet të dini që nuk jemi pak, Shqiptaria është e madhe. Nuk do e lejojmë të pushoni rehat me mbrojtje të Putinit dhe Rusisë. Ne jemi Iliri, Evropë me Amerikë dhe jo sllav siç jeni ju. Dhe priteni ta rikthejmë Shqipërinë deri në Azi. Mundohu ta kujtosh vitin 2001 dhe të dish se kush të solli në atë karrige. Shiko më larg se hunda jote se të gjithë tashmë të njohim dhe emri yt është definicioni i një mashtruesi. Asnjëherë s’do dalemi së luftuari për ti mbrojtur të drejtat tona. Rrnofshin SHBA-të, pra Amerika dhe ne Shqiptarët. Më vjen keq që nuk di sllavisht për të treguar gjithë këto, por besoj që Ermira ti përkthen nga gjuha e bukur Shqipe, të cilën ti nuk e kupton apo anglishtja.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-kolonel-ahmet-krasniqi-deshiroj-ta-gezojme-lirine-me-ju-te-gjalle-pa-asnje-shka-ne-kosove/

http://www.shqiptari.eu/keto-jane-shtepite-dhe-tokat-e-ramush-haradinajt-video/

 

http://www.shqiptari.eu/ilirian-halimi-vrasesi-i-komandant-telit/

 

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. mali thotë:

  akuza asht be pa baza fare, asgje nuk asht e vertet akuza ndaj Gjyshit, ai qe ia ka ofruar te dhenat te bijes Komandantit,asht ish bashke puntor i Aliut, i shtyre nga inatet personale ne vend te bene kritika dhe akuza qe duhet, ai hudhet ne sulm me shpifje qe nuk qendrojne fare.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(4)
 2. xhemo cegran thotë:

  Ja kethan fjalet sikut qe jan as pak sher jo

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...