Published On: 6 Mars, 2016

E befasishme, United merr një vendim të papritur për Mourinhon

Manchester United tërhiqet nga interesimi për Jose Mourinho.

Ky është ky lajmi i bujshëm që shkruan gazeta britanike Mirror në faqen e saj dedikuar sportit.

Atëherë kur të gjitha mediat e jepnin të sigurt uljen e Special One në stolin e Djajëve të Kuq duke filluar që nga sezoni i ardhshëm, Mirror lë gjithcka në pikëpyetje duke nënvizuar se pasuesi i Louis Van Gaal në drejtimin e United do të jetë zëvendësi e tij aktual dhe ish lojtari legjendar i kësaj skuadre, uellsiani Ryan Giggs.

Një nga arsyet që po i shtyn drejtuesit e klubit nga Old Trafford të heqin dorë nga Mourinho gjithmonë sipas gazetës në fjalë ka të bëjë me faktin se portugezi nëse merr drejtimin e Manchester-it do të synojë të bëjë një merkato të fuqishme duke sjellur te United shumë lojtarë ekspertë, ndërsa filozofia e Djajëve të Kuq e përcakton qartë se Manchester-i duhet të besojë gjithmonë te talentet e reja.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...