Published On: 15 Tetor, 2016

Dyzetegjashtë persona vriten në Irak

Si pasojë e sulmeve, rreth 46 persona janë vrarë në Irak të shtunën, përfshirë edhe një sulm vetëvrasës të pretenduar nga grupi i ashtuquajtur Shtet Islamik.

Dhuna vjen pasi forcat irakiane po përgatiten për një operacion për të rimarrë nën kontroll Mosulin, qyteti i vetëm i cili po vazhdon të kontrollohet nga ISIS-i.

Në sulmin vdekjeprurës, sulmuesi vetëvrasës pati në shënjestër një tubim funerali, ku të pranishmit ishin mbledhur për t’i bërë nderimet e tyre në zonën Shaab, me shumicë shiite, duke vrarë 34 persona dhe plagosur 36 të tjerë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...