Published On: 20 Janar, 2016

Dyshime se si vdiq Ibrahim Rugova

Haki Abazi, drejtor i Fondacionit Rockefeller Brothers, po kërkon obduksion të kufomës së ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Arsye për këtë, Abazi thotë se pas vdekjes së tij, politika në vend ka pësuar ndryshime radikale.

“Normalisht vdekja e një njeriu me rëndësi kaq të madhe historike, duke i prirë proceseve drejt pavarësimit të vendit, lë hapësirë për dyshime. Vdekja e tij bëhet e dyshimtë pasi ndodhi pas ngjarjeve të vitit 2004 dhe para shpalljes së pavarësisë”, ka thënë Abazi.

Këtë gjë e kundërshton njëri nga njerëzit e afërt të Rugovës, Adnan Merovci.
Ai e quan teori konspirative.

“Unë nuk ju besoj këtyre gjërave sepse Rugova e ka bërë punën e vet dhe e ka kryer misionin. Tash na mbetet neve që të punojmë”, ka thënë Merovci, raporton rrokum.tv.

Zyrtarisht Rugova është shpallur i vdekur më 21 janar të vitit 2006, pas përballjes me sëmundjen e kancerit në mushkëri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...