Published On: 27 Prill, 2017

Dy tre ditë nga kthimi i Ramush Haradinajt, do të bie Qeveria e Kosovës?

Dy tre ditët e ardhshme, pas kthimit nga Franca të ish kryeministrit Ramush Haradinaj, priten zhvillime turbulente në skenën politike në Kosovë, njoftojnë ekskluzivisht për Gazetën Lajm burime partiake nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Këto burime thonë se shumica e deputetëve të kësaj partie sipas gjitha gjasave nuk do të përkrahin demarkacionin e kufirit me Malin e Zi. “Dështimi i demarkacionit me siguri pritet të sjellë deri te rënia e qeverisë dhe shpallja e qeverisë së parakohshme”, thonë këto burime.

Ato paralajmërojnë se tani priten edhe “rikonfigurime dhe koalicione të reja dhe të çuditshme” në skenën politike në Kosovë.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...