Published On: 30 Shtator, 2016
Bota |

Dy të vdekur pas zjarrit në një spital universitar në Gjermani

Dy persona kanë vdekur dhe të paktën 15 të tjerë janë plagosur në zjarrin e rënë në një spital në qytetin perëndimor gjerman të Bochumit, thanë zjarrfikësit.

Zjarri shpërtheu gjatë natës në spitalin universitar “Bergmannsheil”.

Dëshmitarët okularë thanë se kati i fundit ishte ende në flakë. Rreth 200 zjarrfikës po luftojnë zjarrin dhe shkaku i tij është ende i paqartë.

Objekti spitalor me 650 krevate është një nga më të mëdhenjtë në rajon.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...