Published On: 14 Gusht, 2016

Dy të vdekur pas sulmit në tren në Zvicër

Sulmi i djeshëm i ndodhur në një tren në Zvicër ka sjellë edhe viktimat e para.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se një grua 34-vjeçare, që ishte plagosur rëndë, ka humbur jetën gjatë ditës së sotme. Agresori, një burrë 27 vjeç, ka ndërruar jetë gjithashtu.

Pesë persona të tjerë janë plagosur nga zjarri që i është vendosur trenit. Një burrë 43 vjeç, një vajzë vetëm 6 vjeçe dhe një vajzë 17-vjeçare janë në gjendje kritike për jetën, shkruan CBC.

Një zyrtar vendor është shprehur se personat që kanë qenë viktima të sulmit, ishin banorë të Shën Gallen. Policia zvicerane po punon për motivet e sulmit që ndodhi në stacionin e trenit në Salez, pranë kufirit me Linjteshtejnin.

Forcat policore dhe hetuesit janë shprehur se deri tani nuk kanë zbuluar dot arsyet e sulmit, transmeton Shekulli. Ata nuk e dinë nëse sulmi kishte apo jo motive politike ose terroriste.

Sulmi dëfton se sa të vështirë e kanë autoritetet që të kontrollojnë mjetet e transportit publik, nga persona që kryejnë të tilla incidente.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...