Published On: 18 Maj, 2016

Dy profesorë në Podujevë bëhen për spital, vetëm se ua mbyllën 1-sha nxënësve!

Dy profesorë të Shkollës së Mesme Teknike “Fan Noli” në Podujevë, janë bërë për spital nga nxënësit e tyre, për shkak se këta të fundit ua kishin mbyllur notën 1, duke ua humbur kështu vitin.

Gazeta Blic ka marrë vesh se ngjarja ka ndodhur ditën e martë. Nxënësit kanë sulmuar profesorin e gjuhës shqipe M. SH. dhe profesorin J. D. (emra të njohur për redaksinë), të cilët kanë pësuar edhe lëndime trupore, si pasojë e të cilëve kanë marrë tretman mjekësor, raporton gazetablic.com.

Lajmi është konfirmuar edhe nga komandanti i stacionit policor në Podujevë,  Bekim Bislimi. Ai ka thënë për Gazetën Blic se ngjarja ka ndodhur të martën rreth orës 14 e 10 minuta në oborrin e shkollës “Fan Noli” në Podujevë.

 “Janë sulmuar dy profesorë nga nxënësit e tyre. Për shkak të këtij sulmi ata kanë pësuar lëndime të lehta trupore dhe kanë marrë tretman mjekësor”, ka thënë Bislimi.

Sipas tij, të dyshuarit janë shoqëruar në polici dhe rasti është duke vazhduar në proredurë të rregullt./Gazeta Blic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...