Published On: 9 Janar, 2016

Dy policë janë përfshi nga flaka

Dy policë të njësiteve që po përballen me protestuesit janë përfshirë nga flaka e një koktej molotovi i hedhur nga protestuesit.

Policia është vënë në aksion vetëm pasi protestuesit i kanë vënë flakën një këndi të objektit të Qeverisë së Kosovës.

Policët kanë arritur të shuajnë zjarrin dhe të evitojnë lëndimet eventuale.

Më pas janë arrestuar edhe disa aktivistë të cilët kanë gjuajtur me gurë dhe gjësende tjera të forta në drejtim të policisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...