Published On: 9 Prill, 2016

Dy milionë për epokën e artë të profetit Ibrahim dhe kundër Bajraktarit të dhunshëm të Brojes!!!

 

Mustafë Shabani

Kosova ka rrëshqitur nga presidentët e vlerave në bajraktar të dhunshëm mëhallash!!!
Kosova njeh vetem dy presidentë!!!
Presidentin historik Dr.Ibrahim Rugova dhe pasuesin e tij politik Prof.Dr. Fatmir Sejdiun.
Bajraktari i dhunshëm nga Drenica, president i shtetit mafioz.
Njeriun e krijoi Zoti si qenien kryesore të rruzullit tokësor në të cilën i ofroi atij të gjitha mundësitë e zhvillimit në etapa.
Puna krijoi vlerën me të cilen matet shoqëria dhe zhvillimi i saj.
Në etapat e zhvillimit shqiptarët e persektuar si individ dhe si komb të parin e tyre e përcaktuan me epitetin e bajraktarit, i cili personifikonte virtytet më të larta njerëzore, dijen dhe mendjehollësinë, thjeshtësinë dhe humanizmin, mikpritjen dhe besën, besnikërinë dhe burrërinë, bujarinë dhe fisnikërinë.
Etapë, e cila u tejkalua me shkollimin dhe emancipimin individual shoqëror, e cila pasoi me ngritjen e vetëdijes intelektuale kombëtare, dhe tek shqiptarët këtë e gjen me Dr.Ibrahim Rugovën dhe LDK-në si lëvizjen më të avancuar kombëtare që nga Lidhja e Prizrenit e tutje.
Të gjitha këto vlera i kundërshtoi dhe luftoi në mënyrën më banale dhe më të egër e keqja, e cila vinte nga Drenica, i cili imponoi dhunën dhe bajraktarizmin e rremë dhe pa mbulesë, duke u imponuar vetë në njërën anë e në anën tjetër duke e instaluar fenomenin tragjik në vendin, i cili tanimë ishte shembull i moralit, etikës, humanizmit dhe së mirës, flajës dhe besës.
Me metodat e tija më të pista, ai jo vetëm që notoi por edhe hyri në jetën dhe zhvillimin e shqiptarëve për tu zënë frymën proceseve humano sociale me të keqen dhe vrastaren, e cila tanimë është krijuar si ligj dhe kodeks nga i cili u prodhua bajraktari i dhunshëm në president të vendit më mafioz në Europë.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Abdullah Prapashtica thotë:

  Mustaf Shabani, Dihet publikisht se unë jam shumë kritik ndaj terë GNS – Grupit për Negociata me Serbinë në Rambuje ,në Vjenë dhe në Bruksel.

  Pjesëmarrësit e GNS nuk kanë kur far dallimi mes veti, sepse bashkë i kanë nënshkruar tëra Dokumentet e dëmshme per Kosovën, duke fillua nga Dokumenti i Rmabjuesë, me te cilin ata e njohin sovranitetin kolonial të Serbisë mbi Kosovën, Planin e Ahtisaarti Çubrilloviqit, që është Elaborat për Gjenocid Politik kundër shqiptarëve të Kosovës, nga i cili dalin Kushtetuta dhe tera ligjet diskriminuese e antishqiptare, Marrëveshjen e Brukselit të 19 prillit 2013, Vendimin për krijimin e Gjykatës armiqësore Speciale të Brukselit kundër UÇK-ës, qe formohen vetëm në vende te okupuara, dhe se fundi Marrëveshjet e Brukselit të 25 e 26 gushtit 2015 me te cilat copëtohet e ndahet Kosova ne favor të Malit te Zi dhe të Serbisë!

  Andaj shikuar nga këto fakte nuk ka dallim mes LDK e PDK dhe Listës Srbska, as mes liderëve e të gjithë atyre që i kanë nënshkrua këto dokumente!

  Me than figurativisht ata duken sikur nje bagël e ndarë në shume emra partish!

  Por, megjithatë kur lartësohen qyqet e ish Lidhjes Komuniste të Jugosllavisë aq shumë, me del rezultati që këta që i kanë rrok armët vetëm nje herë kundër Serbisë, dalin me te mire se sa titistet qe kurrë nuk ai kanë turbullua ujin Serbisë!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...