Published On: 11 Maj, 2016

Dy futbollistët shqiptarë në garë për më të mirët në Zvicër (Foto)

Kampionati elitar i Zvicrës është drejt përfundimit të edicionit 2015/16

E njëra nga skuadrat më të mëdha në Zvicër, Luzerni është në garë për të shkuar në Ligën e Evropës dhe natyrisht për këtë sukses merita të mëdha kanë edhe dy futbollistët, Hekuran Kryeziu dhe Jahmir Hyka.

Mesfushori fantastik i Përfaqësueses së Kosovës, Hekuran Kryeziu dhe ish-anëtari i Kombëtares së Shqipërisë, Jahmir Hyka kanë nevojë për ndihmën tuaj, për t’i votuar si më të mirët e vitit në Luzern.

Mesfushori 23-vjeçar Kryeziu ka pranuar ftesën e Kosovës dhe debutimin e tij e ka bërë ndaj Shqipërisë, ndërsa ai këtë edicion ka luajtur 26 ndeshje duke shënuar një gol dhe duke dhuruar pesë asistime me fanellën e Luzernit.

Ndërkohë Hyka 28-vjeçar ka luajtur 31 ndeshje duke shënuar tre gola dhe duke dhuruar katër asistime.

Për t’i ndihmuar dhe votuar futbollistët tanë duhet të klikoni KËTU.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...