Published On: 17 Korrik, 2016

Dy fitore të jashtëzakonshme të vëllezërve Kraft. Flet Hali Nezaj (Video+Foto)

Në mbrëmjen e së shtunes në BallhausForum, Dolce Munich, Unterschleißheimafër Mynihut të Gjermanisë boksuan edhe vëllezërit Kraft nga Kosova. Toni dhe James Kraft që të dy u shpërblyen me fitore. Ishte një spektakël shumë i veçantë, ku tiketat ishin të gjitha të shitura.
James Kraft e përfundoi meçin në raundin e 5-të me një KO, që doli të jetë fatal për kundërshtarin dhe nuk i dha më shans për këndellje.


Ndërsa, i vëllai i madh Toni fitoi pas 8 raunde luftë epike, duke ia dal që me pikë ta mund kundërshtarin.
Dy vëllezërit u futen në ring të përcjellë nga brohoritjet e shumta edhe të tifozëve shqiptarë, të cilët kishin ardhur edhe me tupan për të mbështetur zemërluanët shqiptarë. Ata u futen në ring si dy yje të boksit, e më tepër si të ishin luanë.
Për atmosferën dhe publikun e zjarrtë tregojnë faktet e sjella në këtë foto-reportazh, nga si e quajnë bota e boksit botëror Halit Nezajn – Albanian Presse. Halit Nezaj arriti që për një kohë të jet i dashur dhe i sjellshëm siç i ka hije sportit shqiptar në Kosovë. Ai kontaktoi dhe bisedoi me personalitete të shumta veçanërisht me kryetarin e Federatës së Boksit të Gjermanisë, i cili ishte i pranishëm në këto meçe, dhe drekoi bashkë me të dhe biseduan edhe për boksin profesionist në Kosovë dhe të ardhmen e tij. Haliti i premtoi që do të kontaktoj me institucionet e Republikës së Kosovës dhe personat adekuat dhe ta sjellë për vizitë zyrtare në Kosovë.


Halit Nezaj gjatë 3 ditëve rresht pati edhe takime dhe biseda të shumta edhe me trajnerin e Boksit në konduksion me renome botërore z. Alfred Segerer, temat ishin përforcimi dhe problemet që ka Kosova të eliminohen dhe ti japim pasqyrë sa më të mirë Kosovës dhe gjithë boksit botëror. Një ndër temat ishin edhe sjellja e përbashkët me Kryetarin e Federatës së Boksit Gjerman. Pas përfundimit të bisedës të dytë premtuan se me Halit Nezajn do ta vizitojnë Kosovën. Halit Nezaj tani i njohur te publiku, tek mediat e quajnë përfaqësuesi bomb i shtypit Shqiptarë. Si në bisedat para boksit edhe pas boksit Halitin e përqafojnë me shumë kënaqësi të gjithë reporterët, kamermanët, menaxherët, trajnerët, fotografët etje dhe shprehin kënaqësi deri në takimet tjera.
Haliti thotë: ndihem krenar që ju tregoj botës së boksit me sjelljet e mia dashurinë e vendit tim Kosovës, e hequr me vuajtje e sakrifica, jap kënaqësinë e buzëqeshjes të gjithëve, ju tregoj sjelljet e mia familjare, kombëtare, tregoj karakterin tim të fortë për vendin tim, boksierët, vëllezërve të mi ju jap mbështetje direkte nga vendi i ngjarjes, dhe këtë e bëjë me gjithë zemër dhe me gjithë diturinë time për atdhe.
Haliti thotë në vazhhim se tani gjindet për pushime në Kosovë dhe presin takime të shumta nga skena e politikës, sportit, moderimit, Drejtuesit e RTK-së, RTSH-së, këngëtar, gjeneral të luftës së fundit, artistë, shkrimtar, sportist për tema dhe propozime të ndryshme. “Dhe ky pushim ti themi pushim se edhe ky pushim është pak për familje, por më shumë kontribut për vendin tim. Shpresoj të kaloj mirë në vendlindje dhe deri me 23 gusht gjendem në Kosovë dhe Shqipëri”, përfundon Nezaj. SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...