Published On: 7 Prill, 2016

Dy dëshmorët përcillen për në banesën e fundit

Kapiteni Florian Deliaj dhe togeri Donald Hoxha, dy pilotët e rinj që humbën jetën një ditë më parë, janë përcjellë për në banesën e fundit, pas disa orëve nderime.

Trupat e tyre do të prehen në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit.

Deliaj dhe Hoxha po kryenin një seancë stërvitore teksa helikopteri, për shkaqe ende të panjohura u rrëzua pranë liqenit të Shkodrës.

Në ceremoninë mortore të zhvilluar në Pallatian e Kongreseve, dëshmorët u nderuan nga personalitete të shumta vendase dhe të huaja.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...