Published On: 7 Janar, 2016

Duket se po përfundon epoka e art për Jonuzajn

‘Treni i fundit për Januzajn’, kështu shkruan në artikullin e saj e përditshmja Britanike DailyMail.

Adnan Januzaj është rikthyer te Manchester Unitedi pas huazimit te Borussia Dortmundi ku nuk e bindi trajnerin Tuchel që të shndërrohet në njërin nga lojtarët më me rëndësi në skuadër.

Tabloidi i njohur “Daily Mail” i ka kushtuar një artikull të veçantë talentit shqiptar Adnan Januzaj për të cilin thotë se e ka humbur tërësisht rrugën dhe se rikthimi në United është mundësia e fundit për të.

Në artikullin e të përditshmes britanike raportimi nis për “ngacmimin” që ai i ka bërë bashkëlojtarëve të tij të Belgjikës gjatë Kampionatit Botëror të 2014-ës.

“Ai kishte një shprehi që të fuste topin mes këmbëve të lojtarëve në ushtrime”, ka thënë një burim i gazetës. “Ai vazhdonte këtë dhe kjo nuk u pëlqente. Adnanit më pas një nga trajnerët i kishte sugjeruar se nëse do që të ketë aleatë në skuadër duhet ta ndalë atë shprehi”.

Dy vjet më vonë, Januzaj që kishte shumë probleme në këtë periudhë, vështirë që do të gjejë më vend në skuadrën e Marc Wilmotsit, thuhet në analizën e “DailyMail”.

Januzaj gjatë verës ishte huazuar për një sezon te Dortmundi, por ky huazim u ndërpre në miniafatin e janarit për shkak të minutazhës së vogël të lojës që kishte në Gjermani.

Pavarësisht, gëzimit që kanë disa fansa të Unitedit, sipas “DailyMailit”, Januzaj nuk është ftuar nga trajneri aktual Louis van Gaal në Old Trafford.

Ai është kthyer në Angli pasi vetë ka kërkuar kështu, sepse për katër muaj në Gjermani nuk ka startuar asnjëherë dhe ishte përherë zëvendësues.

“Ishte dëshira e Adnanit për t’u kthyer. Huazimi nuk ishte marrëveshje e mirë për asnjërën palë”, ka thënë drejtori sportiv i Dortmundit, Michael Zorc.

“Daily Mail” thotë se ky është rasti i fundit i Januzajt “që i ka humbur rrugën”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...