Published On: 18 Qershor, 2016

Duka u premton premi lojtarëve për fitore ndaj Rumanisë

Armand Duka, kreu i Federatës së Futbollit të Shqipërisë, u ka premtuar premi lojtarëve nëse e mposhtin Rumaninë

Kreu i Federatës së Futbollit të Shqipërisë, Armand Duka, ka një lajm të mirë për Kombëtaren shqiptare  para ndeshjes me Rumaninë, e cila do të luhet të dielën në Lyon nga ora 21:00, në kuadër të Grupi A të Euro 2016.

Numri një i futbollit shqiptar  u ka premtuar premi lojtarëve nëse e mposhtin Rumaninë. Arritja e një rezultati pozitiv historik ndaj Rumanisë, jo vetëm do të zmadhojë festën e shqiptarëve, por edhe do të shpërblehen edhe nga UEFA.

“Bonusi është shumë i madh. Dëshira është shumë e madhe. Ky ekip, këta lojtarë janë aq shumë të lidhur me fanellën, me ndjenjat kombëtare sa nuk ka vlerë më të madhe sesa kjo. Vlera ekonomike nuk është diskutuar ndonjëherë dhe nuk është një motiv më tepër për rezultat. Por, nëse ka ia dalim me sukses, jo vetëm federata e futbollit, por të gjithë nga gëzimi do ti shpërblenin financiarisht, për të treguar sa shumë e donim rezultatin pozitiv”,a ka deklaruar Duka për Top Channel.

Kurse, mediat rumune kanë paralajmëruar se Federata e Futbollit e Rumanisë Rumania do t’i shpërblejë lojtarët me 1.5 milionë euro nëse kualifikohen. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...